درک نیاز مشتری

درک نیاز مشتری 5 (100%) 1 vote درک نیاز مشتری درک نیاز مشتری یکی از دغدغه های تجار

درک نیاز مشتری
5 (100%) 1 vote

درک نیاز مشتری

درک نیاز مشتری یکی از دغدغه های تجار و تولید کنندگان است و همگی اهمیت آن را درک میکنند. چون برای سود آوری و درآمدزایی شناخت نیاز مشتری اهمیت بسزایی دارد.

امروزه با پیشرفت های زیادی که در عرصه تکنولوژی بوجود آمده است مشتریان با این تکنولوژی هماهنگ شده و نیاز خود را به سبک این نوع زندگی تغییر میدهند. مشتریان امروزه به دنبال آسایش، امنیت آرامش و ثبات هستند و کالایی که این نیازها را در آن ها ایجاد نماید برایشان جذابیت داشته و به سمت آن رفته و موجب افزایش تقاضا برای محصو می شوند.

مشتریان با توجه به نیازهای خود خرید میکنند بنابراین ارزش گذاری برای نیاز مشتری باعث جذب می شود. هر زمان که به نسبت نیاز مشتری کالایی تولید میشود سود آوری بیشتری را در پی خواهد داشت و ان محصول پر طرفدار میشود. از آنجایی که بازاریابان دائما با مشتری سر و کار دارند، بیشتر از هر بخشی از این نیازها اطلاع دارند.

مشتریان در اولیت وهله کیفیت را مدنظر قرار داده و در اولویت های خود می آورند. بودجه و توان خرید نیز یکی دیگر از این موارد به شمار می رود. به همین دلیل در بازار کالاها هر چقدر که از لحاظ قیمت و کیفیت با هم برابری داشته باشند کالا فروش بهتری خواهد داشت. شرکت ها از نظر سنجی برای بررسی میزان علاقه مندی مشتریان به کالای خود استفاده میکنند آنها به شناخت مشتریان و ایده های آنها توجه کرده و برای بهبود کیفیت کالاها از مشتریان نظر خواهی میکنند برای درک نیاز مشتری 3 چیز مهم مورد نیاز است:

•    مشتریان چه کسانی هستند؟

•    چه چیزی نیاز دارند؟

•    چرا به این کالا نیاز دارند؟

در حقیقت دانستن اینکه چه چیزی مشتری را به سمت کالایی سوق میدهد از اهمیت بالایی برخوردار است. مطمئنا تبلیغات سهم زیادی در جلب توجه مشتریان دارند اما فقط تبلیغ کافی نیست ممکن است مشتری یکبار از محصول شما استفاده کرده اما محصول را به دلایل مختلف نپسندد بنابراین برای درک نیاز مشتری ابعاد گوناگونی را باید در نظر بگیرید پس باید با مشتری در ارتباط باشید نظرسنجی کنید و از آنها بخواهید ایده های شان را در مورد کالایی که شما تولید میکنید و یا توزیع میکنید شرح دهند در این صورت میتوانید از تبلیغاتی که انجام میدهید نتیجه ی مثبت و بهتری بگیرید.

ارتباط با مشتری باعث میشود شما از میزان رضایت آنها مطلع شده و بهتر بتوانید خدمات رسانی انجام دهید یا اینکه با پرسیدن نظرات آنها از ضعف موجود در کالاها مطلع شده و هر آنچه را که نیاز مشتریان است تامین کنید.

Pin It

ثبت دیدگاه